EYUDER...
Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği
Kimler Üye Olabilir?

Pandemi Günleri

Pandemi Günleri

Dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen, sosyal hayatta ve alışkanlıklarımızda köklü değişiklikler yapmamıza sebep olan Korona virüs toplantılara da yeni bir boyut kazandırdı. Biz de İSÖDER olarak ilk yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik.

Derneğimizin çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı yapmak ve eğitim öğretim faaliyetleri başta olmak üzere hayatın her alanında topluma katkı sağlayabileceğimiz çalışmalar ve bunların sunulabileceği platformlar hakkında yapılan değerlendirme sonucunda, sosyal medyanın etkin kullanımının önemi vurgulandı. Oluşturulan Sosyal Medya Ekibine görev paylaşımı yapıldı. buna göre Ahmet Aşkar-Facebook, Abdullah Gündoğdu- Web sitesi, İbrahim Bıçak – Twitter, Tamer Pehlivan- instagram hesaplarının yönetilmesiyle görevlendirildi.

Salgın sürecinde öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik sosyal medya aracılığı ile bilgilendirme çalışmalarının yapılması kararlaştırılan toplantıda ayrıca web sitesinde yine eğitim paydaşlarına yönelik doküman, belge, makale ve köşe yazıları gibi içerikler yayınlanması kararı alındı.

Yapılacak diğer çalışmalar ,
•       Emekli öğretmenler ile röportaj yapılması
•       Uzaktan eğitimde öğretmen olmak yarışması yapılması
•       Online öğretmenlere yönelik eğimler ÖR: çevrimiçi toplantılar yapılması
•       Online 3 aylık ya da aylık dergi hazırlanması
•       Yazar köşesine başarıyı yakalamış öğretmenlerden de yazı yazmaları
•       Youtube kanalı açıp canlı ders yapılması
•        Her il ya da bölgeden öğretmenlerin uzaktan eğitimde ilgili deneyimlerinin ve tavsiyelerinin toparlanıp paylaşılması

12 Mayıs 2020
135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?